7. TENISOWY TURNIEJ MIKSTÓW PAMIĘCI WIESIA KUŁAKOWSKIEGO – 12.09.2021

Choć prognozy zapowiadały opady deszczu to na szczęście po raz kolejny udało się przeprowadzić siódmą już edycję turnieju tenisowego mikstów upamiętniającej postać Wiesia Kułakowskiego, znanego i lubianego propagatora tej dyscypliny sportu. W niedzielę 12 września o godz. 10.00 na świdnickie korty weszły rozlosowane wcześniej pary mieszane by wyłonić zwycięzcę w tegorocznym turnieju. O godz. 12.00 odbyło się oficjalne otwarcie turnieju, w którym tradycyjnie uczestniczyła pani Halina Kułakowska, żona Wiesia wraz z synem, synową i wnukami. Kilka słów wspomnień wygłosił pan Zygmunt Worsa, wicestarosta powiatu świdnickiego. Nie zabrakło też władz miasta w osobie pana Jerzego Żądło, wiceprezydenta Świdnicy oraz pana Wiesława Żurka, świdnickiego radnego. Organizatora reprezentował pan Jan Czałkiewicz, p.o. dyrektora Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekkreacji oraz Łukasz Zięta, przedstawiciel operatora kortów czyli BreakPoint Tenis&Bar Świdnica. Spotkania rozgrywano systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów a większość z nich kończyła się dopiero w tie-breaku. O bardzo wyrównanym poziomie rywalizacji świadczy fakt, że po rozegraniu wszystkich meczów dwie drużyny miały taką samą liczbę zdobytych punktów i o zwycięstwie zadecydowało ich bezpośrednie wcześniejsze spotkanie, które skończyło się w tie-breaku. Ostatecznie mistrzami mikstów do przyszłorocznego turnieju została para Elżbieta Orzechowska i Andrzej Pawłowski. Na drugim miejscu podium stanęli Joanna Baziak i Ireneusz Wiercigroch.

Organizatorami turnieju byli Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji i BrakPoint Tenis&Bar przy finansowym wsparciu Powiatu Świdnickiego i Urzędu Miasta Świdnica. Dzięki tym instytucjom cztery najlepsze miksty otrzymały talony na sprzęt sportowy. Były też pamiątkowe statuetki i dyplomy oraz drobny sprzęt sportowy dla wszystkich uczestników imprezy. Fundującymi dodatkowe nagrody byli też sponsorzy: Firma Jako i Fundacja Łączy nas Football.

Na zakończenie po rozdaniu nagród uczestnicy turnieju zasiedli przy wspólnym grillu. Nad całością rywalizacji i przebiegu turnieju czuwali: Waldemar Kurek i Łukasz Zięta

Końcowa klasyfikacja:

1. Elżbieta Orzechowska

2. Joanna Baziak, Ireneusz Wiercigroch

3. Małgorzata Misiek, Jacek Orzechowski

4. Katarzyna Kałat, Piotr Baziak

5. Edyta Pawłowska, Mariusz Paździora

6. Justyna Orzechowska, Piotr Orzechowski

GALERIA ZDJĘĆ