2. OTWARTY TURNIEJ SIATKÓWKI PLAŻOWEJ – MIKSTY – 18.07.2021

Po rozlosowaniu par od godz. 10.00 rozpoczął się w niedzielę 18 lipca drugi z edycji świdnickich plażówek turniej, w którym tym razem rywalizowano w Mikstach. Optymalna pogoda i mniejsza ilość par pozwoliła rozgrywać zawody do dwóch wygranych setów tradycyjnie systemem brazylijskim. Gra do dwóch przegranych spotkań okazała się szczęśliwa dla zwycięzców imprezy, pary Natalia Kwolek i Kacper Pańczyk, która w eliminacjach po przegranym spotkaniu z mikstem Maria Jachowicz i Tomasz Malewicki trafiła na „prawą” stronę tabeli. Tu wygrywając już następne mecze dotarli do półfinałów i po bardzo wyrównanej grze zrewanżowali się parze Jachowicz-Malewicki. W ścisłym finale duet Kwolek-Pańczyk pokonali parę Amelia Wiśniewska i Dominik Obrycki. W meczu o trzecie miejsce rywalizowały pary: Jachowicz-Malewicki i Grala-Szklarz. Tutaj lepsi okazali się Jachowicz-Malewicki. Poziom turnieju był wyrównany, wiele meczów kończono dopiero w tie-breaku.

Organizatorem imprezy był Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji a partnerami Urząd Miasta Świdnica i Firma Jako. Najlepsze cztery pary na zakończenie otrzymały pamiątkowe dyplomy i sprzęt sportowy.

Ostatni turniej w cyklu siatkówki plażowej w Świdnicy zaplanowany został na 8 sierpnia w kategorii Open-Mężczyzn.

Zapraszamy równocześnie na organizowany przez klub MKS Volley IgnerHome Świdnica tydzień wcześniej 1 sierpnia 1. Letni turniej plażówki in T. Ząbka w kategorii Open-Kobiet (informacje: https://www.facebook.com/mksvolleyswidnica).

Końcowa klasyfikacja:

  1. Natalia Kwolek, Kacper Pańczyk – Jawor
  2. Amelia Waśniewska, Dominik Obrycki – Kłodzko/Wrocław
  3. Maria Jachowicz, Tomasz Malewicki – Kłodzko
  4. Magdalena Grala, Szymon Szklarz – Złotoryja

GALERIA ZDJĘĆ