241 uczestników czerwcowego Świdnickiego Czwartku Lekkoatletycznego! (FOTO)

Absolutnie rekordową frekwencję i wyjątkową oprawę miała odbywająca się w ramach „Europejskiej Mili” ostatnia przed wakacjami edycja Świdnickich Czwartków Lekkoatletycznych. 10 czerwca na Stadion Miejski im Janusza Kusocińskiego przybyło aż 241 młodych biegaczek i biegaczy.

Przed pierwszymi startami oficjalnie zaprezentowano wózek sportowy do biegania i jazdy na rowerze dla osób niepełnosprawnych, który został zakupiony z funduszy zbiórki publicznej odbywającej się przez wiele miesięcy w trakcie różnych wydarzeń sportowych. Pomysłodawcami zbiórki była Świdnicka Grupa Biegowa i Żelazna Świdnica Projekt wsparł Urząd Miejski w Świdnicy, a akcji patronowała prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska. W sumie zebrano 12650 złotych.

Tak prezentuje się wózek zakupiony ze zbiórki publicznej

Na uczestników czekało czternaście biegów na dystansie od 60 do 1 mili. Osobno dla dziewcząt i chłopców.

Fantastyczne emocje towarzyszyły zwłaszcza rywalizacji najmłodszych

Najdłuższy bieg związany był z faktem, że czerwcowa edycja Świdnickich Czwartków Lekkoatletycznych odbyła się w ramach „Europejskiej Mili”. To projekt realizowany przez ISCA we współpracy z organizacjami sportowymi z całej Europy. Dofinansowany ze środków „Erasmus +”. Na uczestników czekały pamiątkowe medale, słodki poczęstunek, a dla najlepszych drobne upominki.

Młodych sportowców nagradzał p.o dyrektora ŚOSiR, Jan Czalkiewicz

Organizatorami Świdnickich Czwartków Lekkoatletycznych są: Świdnicka Grupa Biegowa, OSiR Świdnica, Urząd Miejski w Świdnicy, Powiatowe Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych w Świdnicy i Księstwo Świdnicko-Jaworskie.

Organizatorzy Świdnickich Czwartków Lekkoatletycznych (prawie) w komplecie

GALERIA ZDJĘĆ/WYNIKI