Euro dla Finek, góra pieniędzy dla Ksawerego!

We wtorek, 1 czerwca w naszej siedzibie w obecności prezesa Fundacji Wspierania Sportu Wiesława Żurka, p.o dyrektora Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Jana Czałkiewicza i Magdalena Rataj-Zbroszczyk oficjalnie otworzyliśmy puszki i przeliczyliśmy pieniądze zebrane w ramach zbiórki publicznej na rehabilitację 5-letniego Ksawerego Zbroszczyka.

Kwota – 11 tysięcy 253 złote przeszła najśmielsze oczekiwania!Zbiórka trwała podczas odbywającego się w sobotę, 29 maja turnieju piłkarskiego Świdnickie Euro 2021. Turniej uświetnił jubileusz 10-lecia Fundacji Łączy Nas Football. W imieniu mamy Ksawerego serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę do pięknego wyniku zbiórki

Niskie ukłony także dla wszystkich, którzy przyczynili się do organizacji wydarzenia – Urząd Miejski w Świdnicy, Starostwo Powiatowe w Świdnicy, Powiatowe Zrzeszenie LZS w Świdnicy, MKS Polonia Świdnica – Żeńska Akademia Piłkarska, Akademia Piłkarska 13 Świdnica, JAKO Polska.

Dodajmy, że w turnieju wzięły udział 23 zespoły z całego Dolnego Śląska. Wygrała Finlandia, w którą wcieliły się piłkarki ŻAP Polonii Świdnica.