Frekwencyjny rekord. Świdnickie Czwartki Lekkoatletyczne popularne w całym regionie!

Tak olbrzymiego zainteresowania Świdnickimi Czwartkami Lekkoatletycznymi jeszcze nie było od czasu ich reaktywacji w ubiegłym roku. Na odbywające się 1 października drugich zawodach trzeciego cyklu stawiło się aż 211 uczestników, w tym liczne zorganizowane grupy – między innymi z Wałbrzycha, Dzierżoniowa czy Pszenna!

Impreza jak zawsze odbyła się na stadionie im. Janusza Kusocińskiego w Świdnicy. Mimo niepewnej pogody i momentami siąpiącego deszczyku dzieci i młodzież nie zawiodły, a swoją liczbą nawet zaskoczyli organizatorów. Z frekwencją poszły w parze walory sportowe. W kilku biegach na starcie stanęli zawodnicy i zawodniczki trenujący lekkoatletykę na co dzień.  Najliczniejszą obsadę miał bieg na 800 metrów dziewcząt (29 uczestniczek), a niewiele niższą (25 uczestników) bieg na 800 metrów chłopców.

Nie odbyły się biegi na 1200 metrów chłopców – akurat w tych kategoriach tym razem nie było chętnych.  

Świdnickie Czwartki Lekkoatletyczne to wspólna inicjatywa Świdnickiej Grupy Biegowej, Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Powiatowego Zrzeszenia LZS w Świdnicy i Urzędu Miejskiego w Świdnicy. Sponsorami tej edycji były firmy Matex i Szkoła Spawania Wojciecha Brydaka. Na dzieci i młodzież czekało 12 biegów na dystansach od 60 do 1000 metrów. Na wszystkich na mecie czekał słodki poczęstunek.

Przypomnijmy, że udział w zajęciach jest bezpłatny. Kolejny Świdnicki Czwartek Lekkoatletyczny już 5 listopada na stadionie im. Janusza Kusocińskiego w Świdnicy. Zapisy od godziny 17.00. Pierwszy start o 17.30.

Terminy kolejnych spotkań: czwartek – 05.11.2020, czwartek – 03.12.2020 – finał cyklu.

Wszyscy uczestnicy, którzy wystartują w co najmniej trzech biegach, po zakończeniu cyklu 4 biegów otrzymają pamiątkowy medal i wezmą udział w losowaniu nagród, które odbędzie się podczas spotkań finałowych. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymają puchary i nagrody rzeczowe.

Szczegółowe wyniki znaleźć można na facebookowej stronie Świdnickiej Grupy Biegowej. KLIK