Zapraszamy na bosmanat!

Od poniedziałku, 4 maja będzie można korzystać z wypożyczalni sprzętu wodnego nad zalewem Witoszówka w Świdnicy. Na gości czekają kajaki, rowery wodne oraz łodzie typu optymist.

Bosmanat czynny będzie codziennie od godziny 12.00 do 19.00. Za wypożyczenie sprzętu w zależności od czasu i dnia pływania trzeba będzie zapłacić od 6 do 12 złotych. – Mamy nadzieję, że podobnie jak w latach ubiegłych możliwość aktywnego wypoczynku nad zalewem będzie cieszyła się dużym powodzeniem – mówi p.o. dyrektora Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Jan Czałkiewicz.

Aktualnie, w związku z obostrzeniami wynikającymi z pandemii liczba osób korzystających infrastruktury do sportów wodnych zostaje ograniczona do dwóch osób (kajak, łódka, rower wodny). Z tego ograniczenia wyłączone są jedynie osoby zamieszkujące jedno gospodarstwo domowe.

Dodatkowo informujemy, że na terenie bosmanatu obowiązuje zasada zachowania dystansu społecznego (min. 2 metry) i obowiązek zasłaniania twarzy. Przed wejściem i wyjściem z obiektu należy zdezynfekować ręce. Dezynfekowany jest też sprzęt pływający.

Na gości bosmanatów czeka pięć rowerów wodnych, pięć kajaków i dwie łodzie typu optymist. Dodatkowymi atrakcjami są: przestronny taras widokowy na dachu wypożyczalni, dwa długie pomosty spacerowe oraz pływająca fontanna na środku zbiornika. Przy brzegach zalewu można wypocząć na drewnianych ławkach i leżakach.

AKTUALIZACJA 18.05 – w związku z bardzo niskim stanem wody w zalewie Witoszówka Wypożyczalnia Sprzętu Wodnego w Bosmanacie jest nieczynna do odwołania.