Nasz camping z tytułem MISTER CAMPING 2019!

Rekordowa liczba gości i coraz wyższe oceny – znajdujący się w kompleksie obiektów Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Śląskiej Camping nr 231 po raz pierwszy w swojej historii zdobył pierwsze miejsce w prestiżowym konkursie Polskiej Federacji Campingu i Caravaningu, Mister Camping. Branżowy konkurs był bezpłatny, świdnicki camping otrzymał najwyższy laur obok trzynastu innych pól kempingowych w większości ze zdecydowanie bardziej popularnych turystycznych destynacji.

– To dla nas olbrzymie wyróżnienie i prestiż, jak również świetna reklama w branży, bowiem organizatorem konkursu jest instytucja zajmująca się turystyką kempingową. Nagrodę odbieram również jako docenienie pracy i zaangażowania naszych pracowników – mówi Jan Czałkiewicz, p.o. dyrektora ŚOSiR-u.

– Nasz camping istnieje od 2008 roku. Dotychczas klasyfikowani byliśmy co najwyżej na drugim miejscu lub zdobywaliśmy wyróżnienia. W tym roku po raz pierwszy zajęliśmy pierwsze miejsce – mówi Sylwia Brzęczek, kierownik Campingu i Domy Wycieczkowego i dodaje: W ubiegłym roku odwiedziło nas 1759 osób, to o 11 procent więcej niż w 2018 roku. Łącznie udzieliliśmy 2595 noclegów.

Blisko połowa gości campingu nr 231 to turyści z zagranicy, w sumie z 19 państw. Tradycyjnie najwięcej było Niemców, następnie Holendrów i Francuzów. Najwięcej kilometrów do przyjechania do Świdnicy mieli gości z Hiszpanii i Irlandii. 

Amatorzy wypoczynku w kamperach i przyczepach doceniają świdnicki camping za rozległy trawiasty teren, możliwość schronienia się w cieniu owocowych drzew, całodobowo czynną recepcję i sanitariaty oraz bezpłatny wc chem. Na tonącej w zielni powierzchni ponad 5000 m kw. urządzone zostały rozległe pole namiotowe oraz stanowiska caravaningowe dla 15 kamperów, czy przyczep (wymiary: 12 x 15 m),   w tym dwa stanowiska oraz sanitariaty przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Każde stanowisko jest z oddzielnym przyłączem elektrycznym. Do dyspozycji gości jest również pełne zaplecze sanitarne, stanowisko do grilla i sala cateringowo-szkoleniowa. Swobodna atmosfera i przyjazne otoczenie sprzyja relaksowi, również w towarzystwie swoich milusińskich. Na terenie campingu wydzielony jest parking monitorowany całą dobę.

W 2019 roku camping otwarty był od maja do końca września. W trym okresie odbyły się też dwa zloty 5. Międzynarodowy Zlot Caravaningowy Automobilklubu Sudeckiego i organizowany przez Caravaning Klub Świdnicki 12. Świdnicki Zlot Caravaningowy.

Dodajmy, że noclegową ofertę Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji uzupełnia całoroczny Dom Wycieczkowy, który w 2 i 3 osobowych pokojach z łazienkami i telewizorami może jednorazowo przyjąć 50 gości. Przystępne ceny, czystość oraz sympatyczna atmosfera i bliskość obiektów sportowych sprawia, że obiekt również cieszy się dużą popularnością. W 2019 roku Dom Wycieczkowy gościł ponad 2000 osób udzielając blisko 4500 noclegów. Dom Wycieczkowy odwiedzali przedstawiciele 25 nacji, w tym tak egzotycznych lub odległych jak Bangladesz, Brazylia, Chiny czy Stany Zjednoczone.