Po remoncie w hali przy Pionierów (FOTO)

Odnowiona sala dla akrobatów, nowe szatnie, odświeżona elewacja i wymieniony dach nad przybudówką. To efekt prac remontowych, jakie zakończyły się właśnie w administrowanej przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji hali przy ulicy Pionierów 29. Najstarszy i wciąż wykorzystywany obiekt sportowy w Świdnicy nadal jest intensywnie eksploatowany przez szkoły, kluby sportowe i osoby prywatne.

Po remoncie znacząco poprawiła się estetyka obiektu i komfort jego użytkowników. Z sali akrobatycznej korzystają setki młodych ludzi, w tym reprezentanci Polski, medaliści imprez krajowych i zagranicznych. Sala zyskała między innymi nowe oświetlenie, znalazło się też miejsce na trofea wywalczone przez akrobatów Polonii.

Gruntowny remont przeszły też szatnie i strefa wejścia od strony przybudówki. Wymieniony został też dach przybudówki oraz odświeżono elewację. Dodatkowo przeprowadzone zostały prace przy instalacji elektrycznej.

To kolejny w ostatnich latach remont pamiętającego największe sukcesy świdnickiej siatkówki i boksu obiektu. W 2016 roku wyremontowano toalety.

W godzinach dopołudniowych z hali przy ulicy Pionierów korzystają uczniowie szkół i przedszkoli z terenu Świdnicy. Popołudniami odbywają się zajęcia klubów sportowych (m.in. boks, akrobatyka sportowa, siatkówka). W weekendy w hali odbywają się mecze ligowe młodzieżowych drużyn siatkówki oraz okazjonalnie turnieje akrobatyki sportowej czy bokserskie.