Tłumy na Festynie Papieskim!

Dopisała pogoda i frekwencja. Mnóstwo osób spędziło niedzielne popołudnie, 19 maja na Festynie Rodzinno-Sportowym „Jan Paweł II papieżem sportowców”. Wydarzenie odbyło się przy Bosmanacie nad zalewem Witoszówka.

W trakcie imprezy rozlosowano nagrody wśród uczestników akcji Świdnica na Rowery. Przed tygodniem pogoda nie dopisała rowerzystom

Organizowanym w Świdnicy Dniom Papieskim sportowy festyn towarzyszył po raz drugi. Na uczestników czekały zawody sportowe – rekreacyjny Bieg Papieski i Rodzinne Zawody Kajakowe. W obu imprezach wystartowało w sumie blisko pół tysiąca uczestników. Imprezę uzupełniły atrakcje przygotowane przez Ludowe Zespoły Sportowe (miasteczko sportowe, dmuchańce), TKKF Licznikowiec (gry i zabawy) oraz Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną koło w Świdnicy (strefa gastronomiczna, gry i zabawy, pokazy, przejażdżki na zwierzętach). Impreza miała charakter charytatywny. Zbierano fundusze na rozbudowę i remont placówek dla osób niepełnosprawnych w Świdnicy i powiecie świdnickim. W sumie udało się zebrać ponad 13 tysięcy złotych.

W trakcie imprezy rozlosowano też nagrody wśród uczestników akcji Świdnica na Rowery. Przed tygodniem pogoda nie dopisała rowerzystom. Część atrakcji włączono więc w festyn.

Bieg Papieski na dystansie 2150 metrów miał charakter rekreacyjny, ale zmierzono czas dwójce najszybszych biegaczy. Byli nimi: Krystian Walewski (7:31,06) i Wiktoria Podleśna (9:32,91). W rodzinnych zawodach kajakowych wystartowały 32 załogi (rodzic+dziecko do 18 lat). Zwyciężyła załoga Andrzej Szczypiński, Wiktoria Szczypińska przed załogą Krzysztof Kruk, Maciej Kruk i załogą Ala Karman, Piotr Kisiel.

Zwycięzcy zawodów kajakowych

Organizatorami festynu byli: Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji przy współpracy z Urzędem Miejskim w Świdnicy, Świdnickim Ośrodkiem Kultury, Fundacją Łączy nas Football, Polskim Stowarzyszeniem na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Świdnicy i Świdnicką Grupą Biegową.