Otwarcie stadionu (INFORMACJE)

Stadion miejski w Świdnicy po modernizacji uzyskał pozytywne opinie wszystkich niezbędnych instytucji, w tym Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Uroczyste otwarcie obiektu będzie serią sportowych imprez, które rozpoczną się już w czwartek, 20 września.

Towarzyski międzypaństwowy mecz piłki nożnej reprezentacji Polski U-16 Polska – Czechy rozegrany zostanie w czwartek, 20 września o godz. 15.00. Bezpłatne wejściówki na to wydarzenie dostępne będą w Wieży Ratuszowej od środy, 12 września. Zaproszenia odbierać można od godz. 10.00 do 18.00.

Dzień później, 21 września o godz. 11.00 odbędzie się uroczyste otwarcie stadionu z udziałem gwiazd lekkiej atletyki. Zaplanowano także zawody ligi lekkoatletycznej Igrzysk Młodzieży w ramach współzawodnictwa szkolnego, a o godz. 18.00 – otwarty trening biegowy.

– 22 września o godz. 14.00 zapraszamy z kolei na mecz IV ligi piłki nożnej Dabro-Bau MKS Polonia Świdnica – MKP Wołów, a o godz. 18.30 na ceremonię zakończenia i dekoracji Mistrzostw Polski w Biegach na Orientację. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny – uzupełnia Magdalena Dzownkowska, rzeczniczka prasowa Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Stadion Miejski w Świdnicy im. Janusza Kusocińskiego jest dostosowany do wymogów kategorii V B wg wytycznych Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz dla wymagań licencyjnych Polskiego Związku Piłki Nożnej w zakresie infrastruktury piłkarskiej dla obiektów min. III ligi. Trybuny na 999 miejsc są częściowo zadaszone (ok. 500 miejsc).