Aktualność

W nowy sezon z nową jakością wody

| 30 sierpnia 2017

Tradycyjnie od 1 września wydłużony zostanie czas pracy pływalni przy ulicy Równej w Świdnicy. W czasie letniej przerwy technologicznej obiekt Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wzbogacił się o nowy system uzdatniania wody. Warto dosłownie i w przenośni na własnej skórze przekonać się jak duża jest różnica w czystości, przejrzystości i… zapachu wody.

 

Od piątku, 1 września pływalnia zaprasza gości od godziny 7.00 do 22.00. Wejścia odbywać się będą co godzinę. Aktualnie wszystkie godziny są ogólnodostępne, ale około 10-15 września w grafik wprowadzone zostaną  rezerwacje dla szkół, klubów sportowych itp.  Wszystkie informacje pojawią się na stronie internetowej ŚOSiR-u oraz będą dostępne telefonicznie na pływalni. Ceny wejść indywidualnych pozostały na poziomie z poprzedniego sezonu (5 zł - bilet ulgowy, 8 zł - bilet normalny).

 

W lipcu w pływalni trwała przerwa technologiczna, w sierpniu obiekt otwarty był przez osiem godzin dziennie.  W trakcie wakacyjnej eksploatacji pracownicy ŚOSiR-u mogli poznać nowy system uzdatniania wody Daisy i przekonać się o jego wysokiej skuteczności.  W teorii to jedna z najbardziej efektywnych technologii uzdatniania wody . Jej innowacyjność polega nie na oczyszczaniu wody z toksycznych związków, ale uniemożliwieniu rozwoju bakterii poprzez eliminację ich pożywki.  Daisy składa się z aktywowanego złoża AFM z zielonego szkła, mieszacza statycznego ZPM, koagulantu APF i stabilizatora chloru ACO.  A w praktyce? – To co my zauważyliśmy i zauważa każdy odwiedzający nas gość, to niezwykła przejrzystość i czystość wody. Woda nie ma też tak uciążliwego zapachu chloru, bo aktualnie zużywamy zdecydowanie mniej stabilizowanego podchlorynu sodu niż dotychczas. Dużo niższe jest też zużycie wody – opowiada Robert Nowakowski, kierownik pływalni.

 

 – Zakup nowego systemu uzdatniania wody w dłuższym czasie ma przynieść oszczędności w funkcjonowaniu basenu. Bardzo ważna jest dla nas również satysfakcja gości. Zdajmy sobie sprawę, że nasz obiekt nie jest najnowocześniejszy, ale staramy się maksymalnie podwyższyć jakość oferowanych przez nas usług – mówi Jerzy Żądło, dyrektor ŚOSiR-u.

 

Pływalnia ma 25 metrów długości i 12,5 m szerokości. Głębokość wynosi od 1,2 do 4 m. Można wytyczyć pięć torów o szerokości 2,5 m.

 

Nasze kluby

Media