Aktualność

CZWÓRKI DZIEWCZĄT – MINISIATKÓWKA – 7.02.2018

| 08 lutego 2018

Młode siatkarki z SP 105 w Świdnicy najlepsze w zawodach Minisiatkówki Czwórek, które odbyły się 7 lutego na Hali Zawiszów przy SP 1. Turniej organizowany przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji w ramach 'Współzawodnictwa szkolnego 2017-2018' zgromadził sześć reprezentacji. Minisiatkówka czwórek to rywalizacja uczniów klas szóstych szkół podstawowych. Drużyny składające się z 10 zawodniczek rozgrywają zawody do dwóch wygranych setów gdzie w pierwszym secie gra pierwsza czwórka plus zawodniczka rezerwowa, następnie drugi set rozgrywany jest przez drugie składy. W razie tie-breaku skład podstawowej czwórki jest dowolny. Zespoły biorące udział w turnieju po rozlosowaniu najpierw grały w dwóch grupach eliminacyjnych każdy z każdym. Następnie po dwa najlepsze z grup rywalizowały dalej w grupie finałowej. W swoich grupach dobrze spisywały się zawodniczki gospodarza SP 1 oraz w drugiej grupie dziewczęta z SP 105, I to te zespoły ostatecznie w ścisłych finałach spotkały się w meczu o pierwsze miejsce w całych zawodach. Po bardzo wyrównanym meczu dopiero w w tie-breaku lepsze okazały się siatkarki sto piątki (21-7, 17-21, 15-11). Równie emocjonujące spotkanie o trzecie miejsce rozegrały drużyny SP 8 i SP 6. Tutaj też o zwycięstwie musiał zadecydować tie-break. Zwycięsko z tego meczu wyszły uczennice ósemki (14-21, 21-9, 15-9). Siatkarki SP 105 powalczą w dalszych szczeblach rozgrywek i reprezentować będą Świdnicę w Finale strefy wałbrzyskiej. Na zakończenie turnieju wręczono pamiątkowe dyplomy oraz medale. Wyróżnione zostały też najlepsze zawodniczki: Natalia Lipiec (SP 1), Dominika Bazyluk (SP 2), Martyna Pitek (SP 4), Maja Żmuda (SP 6), Kamila Pudłowska (SP 8), Amelia Pieszczoch (SP 105).