Biegiem w Nowy Rok!

Blisko 150 dzieci w biegach towarzyszących i prawie pół tysiąca dorosłych w biegach na dystansach 5 i 10 kilometrów. Przy ładnej, ale trudnej dla biegaczy wietrznej aurze, w niedzielę 8 stycznia odbył się 6. Świdnicki Bieg Noworoczny ZUPBADURA.

Organizatorem wydarzenia była Świdnicka Grupa Biegowa. Nasza instytucja była partnerem biegu. Trasy wytyczone zostały ulicami osiedla Zawiszów. W prawdziwe miasteczko biegowe zamieniła się hala sportowo-widowiskowa im. Haliny Aszkiełowicz-Wojno, gdzie usytuowane było biuro zawodów oraz animacje i atrakcje dla dzieci i starszych uczestników zawodów.

Na dystansie 5 km pierwsze miejsce z czasem 00:15:56 zajął Krzysztof Tschirch. Drugi linię mety przekroczył Paweł Czerniak (00:16:35), a miejsce na podium uzupełnił świdniczanin Kacper Kurzydło (00:17:44). Wśród pań pierwsza linię mety przekroczyła Ania Ficner (00:19:50), która wyprzedziła świdniczankę Sonię Rozumkiewicz (00:20:13) oraz Magdalenę Bednarczyk (00:20:29).

Natomiast z trasą o długości 10 km najszybciej uporał się Kamil Makoś (00:33:38). Drugi był Jan Kaczor (00:35:12), a na najniższym stopniu podium uplasował się Mariusz Franczak (00:37:10). W kategorii kobiet zwyciężyła Anna Czerw (00:39:26). Drugie miejsce zajęła Ewelina Wieczorek (00:42:39), a trzecie Sonia Rozumkiewicz (00:43:05). Tym samym reprezentantka Świdnickiej Grupy Biegowej ukończyła oba dystanse na podium!

Szczegółowe rezultaty dostępne są na stronie serwisu datasport.pl.

Każdy uczestnik biegu na mecie otrzymał bardzo efektowny pamiątkowy medal. Nie zabrakło również ciepłego posiłku w postaci pysznej grochówki.

W ceremonii dekoracji biegaczy nagradzali: prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska, wicestarosta Powiatu Świdnickiego, Zygmunt Worsa, przedstawiciel firmy BADURA Marta Olejkiewicz, dyrektor Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Jerzy Żądło, przedstawiciel firmy Smart Word, Daniel Lechniuk, kierownik Biura Sportu Urzędu Miejskiego w Świdnicy, Radosław Werner i przedstawicielka Świdnickiej Grupy Biegowej, Adrianna Pawłowska.