Aktualność

Puchary dla Polaków, Ukraińców i Czechów

| 07 sierpnia 2017

Tradycyjnie już pierwszy tydzień sierpnia należał do młodych piłkarzy. Rozgrywana na obiektach Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji dwunasta edycja Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego Silesian Cup przyciągnęła czterdzieści dziewięć zespołów z Polski, Rosji, Ukrainy, Białorusi, Łotwy i Czech. Po czterech dniach gier rozdano pięć pucharów w kategoriach U 9, U 10, U 11, U 12 i U 14.

Od 2 do 5 sierpnia osiem boisk dosłownie kipiało młodzieńczą energią, pasją i radością grania. Obok emocji sportowych na uczestników Silesian Cup czekały dodatkowe atrakcje: miasteczko playstaton, dmuchańce, turniej „Bramkarska Bitwa” czy pokazy piłkarskich trików w wykonaniu mistrza świata Pawła Skóry i mistrza Polski Dawida Krzyżowskiego

W kategorii U 9 w finale zameldowały się dwa zespoły Czernomorca Odessa, które między sobą rozstrzygnęły kwestię podziału miejsc 1 i 2,. Trzeci stopień podium padł łupem Gryfa Świdnica. Podopieczni Janusza Masnego w decydującym spotkaniu lepiej wykonywali karne od Łotyszy z Dynamo Ryga.

W kategorii U 10 najbardziej okazały puchar trafił do Piotrcovii. Druga lokata przypadła Czernomorcowi Odessa, a trzecia GKS-owi Bełchatów.

Kategorię U 11 zdominowała ekipa Widoku Skierniewice, która wygrała aż dziewięć z dziesięciu meczów. Na drugim stopniu podium stanął białoruski FK Smorgon, a trzecie była Piotrcovia.

Bardzo ciekawy przebieg miała rywalizacja w kategorii U 12. W turnieju nie brakowało niespodzianek. Wygrali Czesi z TJ Sokol Olksany przed MKS-em Żory i GKS-em I Bełchatów. Dopiero piątą lokatą musieli zadowolić się piłkarze Polonii-Stali Świdnica. Zespół Sebastiana Błaszczyka prezentował bodaj najbardziej dojrzały futbol, ale w kluczowym momencie, dopadła go lekka zadyszka.

Wreszcie w najstarszej kategorii – U 14 najlepszy okazał się GKS Bełchatów. Piłkarze z województwa łódzkiego wyprzedzili Dynamo Ryga i AP Żyrardów.

Organizatorami i głównymi partnerami Silesian Cup są: Gryf Świdnica, Urząd Miejski w Świdnicy, Starostwo Powiatowe w Świdnicy, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Fundacja PKO BP, Fundacja KGHM Polska Miedź oraz poseł na Sejm Ireneusz Zyska

 

XII Międzynarodowy Turniej Piłkarski Silesian Cup 2017. Wyniki

 

Kategoria U 9

 

Grupa A

  1. Czernomorec II Odessa         4          10        24:6
  2. Gryf Świdnica                       4          10        13:4
  3. Piotrcovia Piotrków Tryb.     4          4          8:11
  4. Orlik Prudnik                         4          3          3:12
  5. Czernomorec III Odessa        4          1          7:22

 

Grupa B

 

  1. Czernomorec I Odessa           4          9          36:7
  2. Dynamo Ryga                        4          9          23:6
  3. Górnik Nowe Miasto Wałb.   4          9          21:7
  4. Gryf II Świdnica                   4          3          11:26
  5. Gryf III Świdnica                 4          0          1:46

 

Faza II, grupa I

 

  1. Czernomorec II Odessa         2          6          7:2
  2. Dynamo Ryga                        2          3          4:4
  3. Piotrcovia                               2          0          2:7

 

Faza II, grupa I

 

  1. Czernomnorec I Odessa         2          4          7:5
  2. Gryf I Świdnica                    2          4          5:4
  3. Górnik Nowe Miasto Włb.    2          0          5:8

 

Faza II, o miejsca 7-10

 

  1. Orlik Prudnik                         3          9          21:5
  2. Czernomorec III Odessa        3          4          9:5
  3. Gryf II Świdnica                   3          3          6:8
  4. Gryf III Świdnica                 3          0          5:23

 

Półfinały: Czernomorec II Odessa – Gryf Świdnica 1:1, k. 2:0; Dynamo Ryga – Cernomorec I 1:1, k. 7:6

 

Mecz o 5. miejsce: Górnik Nowe Miasto Wałb. – Piotrcovia 3:2

Mecz o 3. miejsce: Gryf – Dynamo 2:2, k. 10:9

Mecz o 1. miejsce: Czernomorec I – Czernomorec 2:0

 

Najlepszy zawodnik: Łukasz Raciniewski (Górnik N. M. Włb.)

Najlepszy bramkarz: Gleb Nizamov (Czernomorec II)

Najlepszy strzelec: Artem Skoropaw (Czernomorec II)

 

KATEGORIA U 10

 

Grupa A

 

  1. GKS I Bełchatów                   5          12        27:9
  2. Czernomorec Odessa             5          10        23:8
  3. Piotrcovia Piotrków Tryb.     5          10        26:8
  4. SK II Hranice                         5          5          23:11
  5. Sokol Olsany                          5          5          16:11
  6. MKS I Żory                            5          0          1:69

 

Grupa B

 

  1. GKS II Bełchatów                 5          13        19:7
  2. FK Smorgon                           5          12        26:8
  3. MKS II Żory                          5          9          13:14
  4. SK I Hranice                          5          5          13:17
  5. Gryf Świdnica                       5          3          8:20
  6. MKS II Żory                          5          1          13:26  

 

Faza II, grupa o miejsca 9-12

 

  1. Sokol Olsany                          3          9          32:4
  2. Gryf Świdnica                       3          6          19:7
  3. MKS I Żory                            3          3          4:26
  4. MKS III Żory                         3          0          5:13

 

Ćwierćfinały: GKS I Bełchatów – SK I Hranice 8:1, FK Smorgon – Piotrcovia 1:2, Czernomorec Odessa – MKS II Żory 3:1, GKS II Bełchatów – SK II Hranice 4:2

Półfinały: Czernomorec – GKS II 5:1, GKS I – Piotrcovia 2:2, k. 4:3

O miejsca 5-8: SK I Hranice – FK Smorgon 2:4, MKS II Żory – SK II Hranice 7:3

O miejsce 7: SK I Hranice – SK II Hranioce 3:3, k. 4:3

O miejsce 5: FK Smorgon – MKS II Żory 5:2

O miejsce 3: GKS I Bełchatów – GKS II Bełchatów 6:2

Finał: Piotrcovia – Czernomorec Odessa 2:1

 

Najlepszy zawodnik: Ynis Pashaev (Czernomorec)

Najlepszy bramkarz: Filip Zimowski (Piotrcovia)

Najlepszy strzelec: Tobiasz Mras (GKS Bełchatów)

 

KATEGORIA U 11

 

Grupa

  1. Widok Skierniewice                                                                  10   28                                                                                                   27:5                                                                                                         
  2. FK Smorgon                                                                               10   16                                                                                                   17:10
  3. Piotrcovia                                                                                   10   15                                                                                                   11:11
  4. Śląsk Wrocław                                                                           10   12                                                                                                   14:17
  5. SK I Hranice                                                                              10   8                                                                                                   14:22
  6. SK II Hranice                                                                             10   4                                                                                                   10:28


Najlepszy zawodnik: Kasar Kasiewicz (FK Smorgon)

Najlepszy bramkarz: Miłosz Rymarczyk (Widok Skierniewice)

Najlepszy strzelec: Oskar Walczak (Widok Skierniewice)

 

KATEGORIA U 12

 

Grupa

  1. GKS I Bełchatów                   7          17        15:4    
  2. Sokol Olsany                          7          16        18:3                
  3. AP Żyrardów                          7          12        11:9
  4. MKS Żory                              7          11        15:6
  5. Polonia-Stal Świdnica          7          11        20:5
  6. GKS II Bełchatów                 7          7          8:13
  7. FK Smorgon                           7          2          7:24
  8. Gryf Świdnica                       7          1          1:31

 

Półfinały: GKS I Bełchatów – MKS Żory 0:1, Sokol Olsany – AP Żyrdrdów 2:0

O miejsca 5-8: Polonia-Stal Świdnica – Gryf Świdnica 5:0, GKS II Bełchatów – FK Smorgon 3:0

O miejsce 7: Gryf Świdnica – FK Smorgon 0:0, k. 3:1

O miejsce 5: Polonia-Stal Świdnica – GKS II Bełchatów 3:2

O miejsce 3: GKS I Bełchatów – AP Żyrardów 7:0

Finał: Sokol Olsany – MKS Żory 3:0  

 

Najlepszy zawodnik: Piotr Krupiński (MKS Żory)

Najlepszy bramkarz: Ondrej Lobodas (Sokol Olsany)

Najlepszy strzelec: Adam Spangr (Sokol Olsany)

 

KATEGORIA U 14

 

Grupa A

  1. GKS I Bełchatów                   5          15        34:1    
  2. AP II Żyrardów                      5          10        11:4                
  3. Kadra Lubuskiego ZPN         5          7          9:9
  4. FK Smorgon II                       5          5          6:24
  5. AP Gliwice                             5          4          4:18
  6. FK Kaliningrad                      5          1          1:11

 

Grupa B

  1. FK I Smorgon            5          12        18:1    
  2. Dynamo Ryga            5          8          10:4                
  3. GKS II Bełchatów      5          8          8:5
  4. Orzeł Ząbkowice        5          8          5:10
  5. AP I Żyrardów            5          3          3:17
  6. OKS Olesno               5          3          3:10

 

Grupa o miejsca 9-12

  1. OKS Olesno               3          9          11:0    
  2. FC Kaliningrad          3          6          4:1                  
  3. AP I Gliwice              3          3          3:6
  4. AP I Żyrardów            3          0          0:11

 

Ćwierćfinały: GKS I Bełchatów – Orzeł Ząbkowice 1:0, AP II Żyrardów – GKS II Bełchatów 1:0, Kadra Lubuskiego ZPN – Dynamo Ryga 0:0, k. 1:3, FK Smorgon I – FK Smorgon II 5:0

O miejsca 5-8: Kadra Lubuskiego – FK Smorgon II 7:1, Orzeł Ząbkowice – GKS II Bełchatów 0:3 (vo)

Półfinały: GKS I Bełchatów – AP II Żyrardów 3:0, Dynamo Ryga – FK Smorgon 0:0, k. 3:1

O miejsce 7: FK Smorgon II – Orzeł Ząbkowice 3:0

O miejsce 5: GKS II Bełchatów – Kadra Lubuskiego ZPN 0:0, k. 4:3

O miejsce 3: AP II Żyrardów – FK I Smorgon 0:0, k. 7:6

Finał: GKS I Bełchatów – Dynamo Ryga 1:0 

 

Najlepszy zawodnik: Jegors Novikovs (Dynamo Ryga)

Najlepszy bramkarz: Kewin Komar (GKS I Bełchatów)

Najlepszy strzelec: Kacper Sionkowski (GKS I Bełchatów)

Pliki do pobrania:


silesian2n.jpg

Nasze kluby

Media