Aktualność

INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA LEKKOATLETYCZNE KLASY GIMNAZJALNE – 9.05.2018

| 11 maja 2018

W kolejnych zawodach lekkoatletycznych w ramach 'Współzawodnictwa szkolnego 2017-2018' tym razem rywalizowali uczniowie klas gimnazjalnych świdnickich szkół. Indywidualne Mistrzostwa Igrzysk Młodzieży w Lekkiej Atletyce zorganizowane przez Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji odbyły się 9 maja na Stadionie Zawiszów przy SP 1. W imprezie wzięło udział przeszło 120 zawodników i zawodniczek rywalizując w sześciu konkurencjach biegowych i trzech technicznych. W każdej dyscyplinie indywidualnej sześcioro najlepszych uzyskiwało awans do dalszego szczebla czyli finału strefy wałbrzyskiej. W klasyfikacji sztafet dalej przechodziły trzy najlepsze. Finał Strefy wałbrzyskiej rozegrany zostanie również na Stadionie Zawiszów przy SP 1 w Świdnicy 18 maja o godz. 11.00. Uczniowie oprócz walki o indywidualne medale zdobywali też punkty do klasyfikacji drużynowej współzawodnictwa. Z każdej konkurencji trzech zawodników drużyny danej szkoły punktowało dla zespołu gdzie na koniec suma zdobytych punktów dawała wynik końcowy osobno dziewcząt i chłopców. Punkty do drużynówki dodawane były wg klucza: 1m – 9 pkt, 2m – 7 pkt, 3m – 6 pkt, 4-5m – 5 pkt, 6-8m – 4 pkt, 9-12m – 3 pkt, 13-16m – 2 pkt17-20m – 1 pkt.

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA

DZIEWCZĘTA

  1. SP 6 (G-4) – 120 pkt (6 pkt)

  2. SP 4 (G-1) – 78 pkt (4 pkt)

  3. SP 105 (G-3) – 58 pkt (3 pkt)

  4. SP 2 (G-2) – 50 pkt (2 pkt)

    PK – Społ. SP – 22 pkt

    PK – SP 315 – 12 pkt

CHŁOPCY

  1. SP 105 (G-3) – 120 pkt (6 pkt)

  2. SP 6 (G-4) – 111 pkt (4 pkt)

  3. SP 2 (G-2) – 68 pkt (3 pkt)

  4. SP 4 (G-1) – 40 pkt (2 pkt)

    PK – SP 1 – 9 pkt

    PK – SP 315 – 7 pkt

 

KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA

DZIEWCZĘTA:

100 m:

  1. Hanna Jaśkiewicz – SP 105 – 13,82

  2. Agnieszka Piechurska – SP 6 – 14,51

  3. Anita Łój – SP 2 – 15,02

  4. Jessica Goździejewska – SP 6 – 15,24

  5. Weronika Moneta – SP 4 – 15,40

  6. Magda Pilch – SP 315 – 15,51

  7. Magdalena Wołek – SP 105 – 15,52

  8. Kornelia Niemiek – Społ. - 15,75

  9. Julia Kruczek – SP 2 – 15,80

  10. Zofia Wąsowska – SP 2 – 16,03

  11. Martyna Mirocha – Społ. - 16,81

  12. Matylda Kozak (PK)– Społ. - 16,86

  13. Weronika /wierzbicka – SP 6 – 18,18

300 m:

  1. Alicja Klag – SP 4 – 49,08

  2. Julia Nowak – SP 6 – 52,00

  3. Kamila Gałecka – SP 105 – 54,19

  4. Sandra Pęczar – SP 105 – 54,43

  5. Natalia Iwanicka – SP 2 – 55,20

  6. Milena Matuszak – SP 4 – 56,68

  7. Martyna Trelewska – SP 6 – 56,83

  8. Oliwia Rogala – SP 6 – 57,65

600 m:

  1. Alicja Uroda – SP 4 – 2.00,14

  2. Aleksandra Tomala – SP 2 – 2.02,29

  3. Klaudia Kolanek – SP 6 – 2.07,78

  4. Wiktoria Kolanek – SP 6 – 2.08,63

  5. Weronika Kolanek – SP 6 – 2.09,68

  6. Lena Niemczyk – SP 4 – 2.21,83

  7. Wiktoria Bromm – SP 105 – 2.26,72

1.000 m:

  1. Maja Sarzyńska – SP 6 – 4.20,90

  2. Aleksandra Lema – SP 6 – 4.55,89

Skok w dal:

  1. Zuzanna Rut – SP 105 – 4,35

  2. Matylda Kozak – Społ. - 4,31

  3. Hanna Drozd – SP 4 – 4,30

  4. Lena Jasiecka – SP 2 – 4,01

  5. Julia Łuczak – SP 6 – 3,87

  6. Wiktoria Fiałka – SP 315 – 3,76

  7. Justyna Mikołąjek – SP 4 – 3,64

  8. Inga Kmiecik – SP 6 – 3,58

  9. Ewelina Kalicka – SP 4 – 3,30

  10. Natalia Chmielarska – SP 2 – 3,18

  11. Oliwia Przybylska – SP 6 – 2,90

PK - Lena Niemczyk – SP 4 – 3,85

Pchnięcie kulą (3 kg):

  1. Karina Krzykalska – SP 6 – 8,35

  2. Dominika Sokołowska – SP 4 – 7,90

  3. Aleksandra Skóra – SP 6 – 7,90

  4. Martyna Konarska – SP 105 – 7,55

  5. Kornela Napart – SP 4 – SP 4 – 7,40

  6. Wiktoria Plecety – SP 2 – 7,35

  7. Magdalena Partyka – SP 6 – 6,90

  8. Kamila Kuszel – SP 105 – 6,90

  9. Dominika Gołębiewska – SP 105 – 6,80

  10. Wiktoria Wajdzik – SP 315 – 6,60

Rzut oszczepem (500 gr):

  1. Hanna Wieliczko – SP 4 – 22,00

  2. Oliwia Idziaszek – SP 6 – 11,40

  3. Anstazja Kaźmierczak – SP 6 – 11,20

Sztafeta 4x100m:

  1. SP 6 – 1.01,18

  2. SP 4 – 1.02,00

  3. SP 2 – 1.02,74

  4. SP 6 – 1.07,61

  5. Społ. - 1.09,87

Sztafeta szwedzka (100, 200, 300, 400m):

  1. SP 6 – 3.00,10

  2. SP 2 – 3.03,09

  3. SP 4 – 3.08,20

CHŁOPCY:

100 m:

  1. Łukasz Sałata – SP 105 – 12,04

  2. Wojciech Grajzer – SP 105 – 12,15

  3. Jacek Burdziński – SP 105 – 12,40

  4. Sebastian Stramiec – SP 6 – 12,48

  5. Bartosz Doliński – SP 6 – 12,94

    Marcel Marzec – SP 6 – 12,94

  6. Marcin Michalski – SP 2 – 14,35

300 m:

  1. Mateusz Dubojski – SP 105 – 41,30

  2. Szymon Miśkiewicz – SP 105 – 43,32

  3. Jakub Ciosek – SP 6 – 43,52

  4. Dominik Jachura – SP 6 – 43,77

  5. Dominik Sawa – SP 6 – 44,33

  6. Łukasz Woźny – SP 4 – 44,64

  7. Kacper Frączek – SP 2 – 46,01

  8. Łukasz Szporko – SP 105 – 48,17

  9. Kacper Pilarczyk – SP 2 – 57,36

1.000 m:

  1. Bartosz Tomczak – SP 105 – 2.56,42

  2. Michał Madziała – SP 2 – 2.59,99

  3. Dawid Dziurbacz – SP 6 – 3.05,62

  4. Oscar Gawiński – SP 4 – 3.17,95

  5. Maksymilian Cząstka – SP 6 – 3.23,54

  6. Paweł Czarny – SP 6 – 3.29,25

  7. Jakub Łużny – SP 105 – 3.39,36

  8. Robert Wcisło – SP 105 – 3.45,11

2.000 m:

  1. Marcel Żukowski – SP 6 – 6.40,05

  2. Kacper Stachurski – SP 4 – 6.55,12

  3. Karol Walichnowski – SP 105 – 7.07,33

  4. Damian Kłos – SP 4 – 7.55,23

  5. Oliwier Kuliński – SP 2 – 7.58,14

Skok w dal:

  1. Mateusz Tokarz – SP 2 – 5,30

  2. Dorian Krakowski – SP 6 – 5,15

  3. Wiktor Szymonowski – SP 105 – 5,02

  4. Wiktor Dyś – SP 6 – 4,84

  5. Bartek Gołębiowski – SP 105 – 4,82

  6. Damian Wiercigroch-Gasek – SP 4 – 4,80

  7. Szymon Lepak-Przybyłowicz – SP 6 – 4,46

  8. Adrian Klimczak – SP 315 – 4,37

  9. Kacper Zakrocki – SP 1 – 4,20

  10. Igor Kańczuga – SP 1 – 4,18

  11. Martin Westerlich – SP 1 – 4,14

Pchnięcie kulą (5 kg):

  1. Jakub Siembab – SP 105 – 8,80

  2. Daniel Worobiec – SP 2 – 8,75

  3. Wiktor Zdanowicz – SP 105 – 8,55

  4. Kamil Jaszczurowski – SP 4 – 8,40

  5. KrystiaN Gałązka – SP 6 – 8,10

  6. Mateusz Ulanowski – SP 4 – 8,05

  7. Rafał Rząsa – SP 6 – 8,00

  8. Julian Baumgartner – SP 2 – 7,85

  9. Fabian Tragarz – SP 6 – 7,30

  10. Jakub Panas – SP 105 – 7,00

  11. Jakub Grobelny – SP 315 – 6,80

Rzut oszczepem (600 gr):

  1. Jakub Kalousek – SP 105 – 26,80

  2. Paweł Karpiński – SP 105 – 25,50

  3. Mateusz Fąfara – SP 6 – 25,40

  4. Łukasz Makowski – SP 2 – 24,80

  5. Szymon Ścigała – SP 2 – 24,20

  6. Norbert Gmerek – SP 2 – 24,10

Sztafeta 4x100 m:

  1. SP 105 – 49,38

  2. SP 6 – 53,83

  3. SP 2 – 53,93

Sztafeta szwedzka (100, 200, 300, 400 m):

  1. SP 6 – 2.28,02

  2. SP 105 – 2.29,99

  3. SP 4 – 2.38,60

  4. SP 2 – 2.41,01

 

ALBUM ZDJĘĆ NA FB  https://www.facebook.com/pg/osir.swidnica/photos/?tab=album&album_id=2075590689330680

Fotorelacja: Waldi Kurek

Nasze kluby

Media